Balanční židle Basto

Kód: 1315322
Značka: Rauman
ZDARMAZDARMA 10 990 Kč –22 %
cerna
10 990 Kč –22 % 8 490 Kč 7 016,53 Kč bez DPH
Skladem

Nosnost kancelářské židle 136 kg, k sezení nad 8 hodin denně, balanční mechanika, hloubkový posun sedáku, potah z látky a síťoviny, nastavitelná hlavová a bederní opěrka, 4D područky, kovový kříž, univerzální kolečka

Detailní informace

Detailní popis produktu

Balanční židle Basto: Sezení jako na gymnastickém míči

Konec strnulé pozice během dlouhé sedavé práce u počítače! Seznamte se s balanční židlí Basto, kancelářskou židlí s unikátním mechanismem imitujícím sezení na gymnastickém míči. Naklánějte se do stran, jak se vám zlíbí! Během balancování posílíte břišní svalstvo, ulevíte zádům a podpoříte prokrvení dolních končetin. A také je to zábava!

Kromě balancování ovládáte rovněž klasické houpáníposun područek do 4 směrů, nastavení opěrky hlavy i beder, a dokonce i prodloužení hloubky sedáku. Pokud patříte mezi workoholiky, kteří u práce na počítači tráví déle než 8 hodin denně, je pro vás Basto jasná volba.Židle Basto ve zkratce:

 • Židle pro sedavou práci delší než 8 hodin denně
 • Prodyšný potah ze síťoviny a látky
 • Možnost houpání s aretací ve 4 pozicích
 • Područky s nastavením do 4 směrů
 • Regulace výšky sedu
 • Nastavitelná opěrka hlavy a beder
 • Přizpůsobení hloubky sedáku
 • Hliníkový kříž s chromovanou úpravou
 • Univerzální kolečka na měkké i tvrdé podlahy
 • Nosnost až 136 kg
 • Hmotnost 19 kg

Balanční židle Basto


Balancujte jako na gymnastickém míči!

Balanční & synchronní mechanismus

Pod sedákem židle Basto se nachází rovnou 2 mechanismy, které můžete nastavovat přesně dle svých potřeb.

Synchronní mechaniku, tzn. houpání sedáku a opěráku nezávisle na sobě a s možností zablokování do 4 maximálních poloh, ovládáte bočními šrouby po stranách sedáku.

Levým šroubem nastavujete zablokování houpání ve zvolené maximální pozici, zatímco pravým zase regulujete citlivost houpání (jakou sílu je třeba vynaložit pro zhoupnutí). Kousek od pravého šroubu se nachází také páčka pro nastavení výšky sedáku.

Pro spuštění balancování vám stačí jediné - spustit si jej přepínačem pod kovovou částí opěráku zad.Látka a síťovina aneb Vítězná kombinace do kanceláře

Balanční židle Basto je v části opěráku zad potažená pružnou a zároveň pevnou síťovinou. Sedák je čalouněný látkou odolnou proti oděru. Pokud si kladete otázku, proč zrovna tyto dva materiály, odpověď je opravdu jednoduchá.

Síťovina je díky své prodyšnostibezkonkurenčním potahovým materiálem pro dlouhé hodiny strávené u počítače. A membránová látka zkrátka něco vydrží.

Prodyšnou síťovinu oceníte nehledě na roční období


Hloubku sedáku si můžete také libovolně nastavit

Zvětšete si prostor pro sezení

Individuální nastavení, to je jedno z poznávacích znamení židle Basto. A to samozřejmě zahrnuje i její sedák.

Sáhněte rukou z pravé strany pod sedák, nahmatejte knoflík pro prodloužení hloubky sedáku, zatáhněte za něj směrem od sedáku a pomocí vlastní síly a zapření se do sedáku si upravte hloubku sedu tak, jak vám to nejvíce vyhovuje. Snadné, že?


4D područky

Područky pod ručky! Ty u židle Basto si nastavíte rovnou do 4 směrů:

 • Celkovou výšku nahoru a dolů
 • Kontaktní plochu šikmo do stran
 • Kontaktní plochu dopředu a dozadu
 • Kontaktní plochu blíž a dál od sedáku

Výšku si upravíte pomocí tlačítek, které se nachází přímo pod opěrnými plochami. Stačí je stlačit a upravit si výšku područek.

Ostatní přizpůsobení područek ovládáte manuálně táhnutím za kontaktní plochu.

Nastavte si područky rovnou do 4 směrů!


Nastavitelné opěrky pro naprosté pohodlí během práce, brouzdání po internetu i studia

Nastavitelná opěrka hlavy

Výšku opěrky hlavy si regulujete jejím zatažením směrem nahoru (případně stlačením opěrky dolů) a sklon pootočením. Správné nastavení a využívání hlavové opěrky vám pomůže od bolestí krční páteře a ztuhlosti šíje. 

Nastavitelná opěrka beder

Abyste měli bedra neustále zdravě podepřená a sedavá práce vám nedala ani trochu zabrat, disponuje židle Basto také nastavitelnou bederní opěrkou. Dle vaší výšky si regulujete výšku opěrky tahem nahoru nebo dolů.


Pevný hliníkový kříž s pochromovaným povrchem

Kovový kříž, základna celé židle

Balanční židle Basto disponuje hliníkovým křížem s pochromovaným povrchem. Součástí něj je plynový píst, díky němuž dosahuje židle nosnosti až 136 kg. Kříž je osázený pěti pogumovanými kolečky, která se hravě pohybují po měkké i tvrdé podlaze.

 Náš tip: Kolečka židle Basto mají čepy s průměrem 11 mm. Můžete je tak v případě potřeby nahradit za jakákoliv jiná z naší nabídky, případně je vyměnit třeba za kluzáky.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Síťované židle
Záruka: 5 let
Celková výška: 121 - 131cm
Výška opěráku zad: 75cm
Výška sedáku od země: 46 - 56cm
Šířka sedáku: 48cm
Hloubka sedáku: 46 - 50cm
Nosnost: 136kg